Kosova në kampionatin ballkanik në Slloveni
November 1, 2017
0 comments
Share

Kosova në kampionatin ballkanik në Slloveni

Reprezentacioni i mundjes së Kosovës për pionier e kadet ka udhëtuar për te marr pjese ne Kampionatin Ballkanik qe do mbahet ne Murska Subota te Sllovenisë. Delegacioni i FMK-se qe do merr pjese ne ketë eveniment përbehet nga Sylejman Shala -anëtar bordi i FMK-se, Ziber Xhoni dhe Ferrat Ramadani- trajner.

Ky i fundit merr pjesë me këta mundës: Diellza Gashi, Venera Asllani, Njomeza Krasniqi dhe Elvira Krasniqi, Urim Qaili dhe Luan Nrecaj. Cekim se mundësit kosovar javën e kaluar morën pjese ne Kampionatin Ballkanik te mundjes për junior ne Bursa te Turqisë, ku edhe fituan dy medalje te bronzta. Sekretari gjeneral i FMK-sw, Genc Fazlija njofton se me 24-25.11.2017 do të zhvillohet turneu ndërkombëtar Adem Jashari.

“MKRS i mbështet vetëm me një kest deri me tani nga memorandumi i nënshkruar në mes te MKRS-s dhe FMK-s. Është ironike ku zyrtaret e Departamentit te Sportit i ndihmojeni me dy dhe tri keste Federatat te cilat nuk kanë as dy aktivitete ne ketë vite. E sporti me traditë me te vjetër ne Kosove lihet anash. Gjatë ketij viti kemi relizuar shume aktivitet me mjete te huazuara”, thotë Fazlija.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *