Kosova me tre mundës në “Margaritarin e Maqedonisë”
June 9, 2017
0 comments
Share

Kosova me tre mundës në “Margaritarin e Maqedonisë”

Federata e mundjes e Kosovës, ketë fundjave do të marr pjese ne Turneun prestigjioz te UËË-se “,Margaritari i Maqedonisë” që do të zhvillohet në Shtip te Maqedonisë.

Kosova ne ketë eveniment te rëndësishëm do përfaqësohet me tre mundës: Drilon Syla (57kg), Kastriot Sedoll (61kg) dhe Edon Shala (98kg). Mundësit do i udhëheq trajneri i përfaqësuese se Kosovës, Sylejman Shala. Ne ketë turne do marrin pjese 100 mundës nga Evropa dhe Azia.

Ju lutem shperndaje kete lajm qe te perkrahim sportistet tane kudo qe jane – Stafi i “ArenaRing”

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *