Kosova me gjashte garues ne evropianin e Judos
April 19, 2017
0 comments
Share

Kosova me gjashte garues ne evropianin e Judos

Kete fundjave në Varshavë do të zhvillohet Kampionati Evropian në xhudo për seniorë. Kombëtarja e Kosovës paraqitet me gjashtë garuese, kampionia olimpike Majlinda Kelmendi (52 kg), Distria Krasniqi (52 kg), Nora Gjakova (57 kg), Fjolla Kelmendi (48 kg), Loriana Kuka (70 kg) dhe Akil Gjakova (73 kg).

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *