Kosova me dy boksierë në Evropian
September 16, 2017
0 comments
Share

Kosova me dy boksierë në Evropian

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, konfirmoi se me dy boksierë do të paraqiten në kampionatin Evropian për juniorë që mbahet në Albena të Bullgarisë. “Nesër kombëtarja e Kosovës udhëton për Bullgari për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian për Juniorë nga data 17-26 shtator.

Kosova përfaqësohet nga 2 boksierë: 57 kg Erdonis Maliqi dhe60 kg Drilon Thaçi, të cilët janë përzgjedhur nga selektori Shefki Bogujevci. Gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli  do te ndajë drejtësinë në këtë Kampionat Evropian”, ka thënë Demolli.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *