Kosova me 5 mundës në KB
October 26, 2017
0 comments
Share

Kosova me 5 mundës në KB

Nga data 26-30.10.2017 ne Bursa te Turqisë do mbahet Kampionati Ballkanik i mundjes kategoria e juniorëve.

Kosova do përfaqësohet me pese mundës ne ketë eveniment. Drilon Syla, Gani Halili, Armend Kuka, Arif Haliti dhe Samir Neziri.

Këta mundës do i udhëheq trajneri Mustafe Syla. Pjese e delegacionit te FMK-se do jete edhe sekretar gjeneral i FMK-se, Genc Fazlija i cili do merr pjese ne mbledhjen e Federatave nga shtetet e Ballkanit ku do vendoset se ne cilin vend do mbahet Kampionati Ballkanik ne vitin e ardhshëm.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *