Kosova me 5 medalje kthehet nga Bullgaria
August 21, 2017
0 comments
Share

Kosova me 5 medalje kthehet nga Bullgaria

Gjatë fundjavës në Katunce të Bullgarisë u zhvillua turneu ndërkombëtar ku morën  pjese mundës nga: Bullgaria,Rumania, Greqia, Serbia,Maqedonia,Polonia etj. Përfaqësuesja e Kosovës ne ketë aktivitet fituan 5 medalje prej tyre dy medalje ari, dy te argjendta dhe një bronzte.

Njomza Krasniqi (46kg) dhe Diellza Gashi (55kg) fituan vendet e para, të dyta ishin Romesa Krasnqi dhe Venera Asllani, ndërsa me vendin e tretë u desh të pajtohet  Elvira Krasniqi. Trajneri i përfaqësueses se Kosovës për femra, Ferat Ramadani është shprehur i kënaqur me performancën e mundëseve në ketë turne.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *