Kosova me 4 boksier në “Vllaznia 2017” në Shkodër
April 6, 2017
0 comments
Share

Kosova me 4 boksier në “Vllaznia 2017” në Shkodër

Reprezentacioni i Kosovës në boks, ka udhëtuar drejt Shkodrës ku gjate vikendit do te paraqitet ne turneun e fuqishëm ndërkombëtar   “Vllaznia 2017”.

Sipas zëdhënësit të Federatës, Latif Demolli i cili është edhe i vetmi refer ndërkombëtar shqiptar i AIBA-s, njofton se Seleksionuesi i Kosovës Shefki Bogujevci ka vendosur që të paraqitet me katër bokser:  Besfort Merlaku (56kg),  Taulant Sejfija (69kg), Armend Neziri (75kg) dhe Fisnik Muharremi (81kg). Trajner do jetë  Avni Sejfijaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *