Kosova me 10 boksierë në turneun ‘Lah Nimani’
May 25, 2017
0 comments
Share

Kosova me 10 boksierë në turneun ‘Lah Nimani’

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, konfirmoi se janë të gatshëm për turneun ndërkombëtar ‘Lah Nimani’ në boks.

“Në fundjavë me 27- 28 maj (në palestrën ‘1 Tetori’ në Prishtinë) do të zhvillohet turneu. Në këtë turne do të marrin pjesë boksierë nga shumë shtete: Shqipëria, Greqia, Belgjika, Kroacia, Mali i Zi, Bullgaria e Maqedonia. Kosova përfaqësohet me dhjetë boksierë: 56 kg Shpejtim Bajoku, 56 kg Fitim Shala, 60 kg Jozef Rrasi, 60 kg Jeton Asllani, 60 kg Shpejtim Rrullani, 64 kg Flamur Sejfijaj, 64 kg Çlirim Zeka, 64 kg Albin Sejdiu, 75 kg Atdhe Delijaj dhe 75 kg Besart Pireva”, tha Demolli.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *