Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik
September 10, 2017
0 comments
Share

Kosova fiton 6 medalje në Kampionatin Ballkanik

Ka përfunduar në Shkup Kampionati Ballkanik i xhudos, ku kanë marrë pjesë 11 shtete të Ballkanit.

Kosova ka fituar dy medalje të arta.

Distria Krasniqi dhe Loriana Kuka fituan medaljet e arta.

Ndërkohë, medalje të argjendë fituan Fjolla Kelmendi, Flaka Loxha dhe Laura Fazliu.

Me medalje të bronztë u desh të kënaqet Akil Gjakova.

Trajneri Driton Kuka vlerëson se vazhdojnë të dalin në skenë emrat të ri të xhudos, që mund të ndjekin hapat e Majlinda Kelmendit.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *