Konfirmohet dueli epik në boks mes Alvarez dhe Golovkin
May 7, 2017
0 comments
Share

Konfirmohet dueli epik në boks mes Alvarez dhe Golovkin

Është konfirmuar data 16 shtator kur do të përballen dy prej boksierëve më të mirë të kategorisë së mesme, Saul Alvarez dhe Gennady Golovkin.

dhuruesit e kategorisë së mesme u gëzuan kur pas fitores së Alvares ndaj Cesar Chaves të shtunën mbrëma u konfirmua menjëherë dueli i radhës.

Saul Alvarez i cili njihet si Canelo konfirmoi se Golovkin do të jetë kundërsthari i tij i radhës në duelin që do të mbahet më 16 shtator të këtij viti, shkruan Telegrafi.

Sipas Guardian, Canelo dhe Golovkin nënshkruan marrëveshjen për duel javën e kaluar, kurse vendi ku do të mbahet dueli epic ende nuk është caktuar.

Golovkin ka një record perfekt prej 37 fitoresh dhe asnjë humbje.

Adhuruesit e kategorisë së mesme të boksit mezi kanë pritur përballjen e dy prej boksierëve më të mirë të kësaj kategorie që më në fund do të realizohet.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *