Koha, vendi, statistika
September 12, 2019
0 comments
Share

Koha, vendi, statistika

Tyson Fury kthehet në ring për të vazhduar rrugëtimin e tij dhe qëndrimin në formë drejt meçit të radhës për titullin e botës në WBC, kundër Deontay Wilder.

Ish-kampioni i peshave të rënda në kategoritë WBA, IBF dhe WBO në fundjavë do të ndeshet me suedezin e pamposhtur Otto Wallin.

Fury: Nuk mendoj për Wilderin, fokusi im është për meçin e fundjavës

Të dhëna për dy boksierët

(Foto: The Sun)

Vendi i duelit

Përballja zhvillohet në T-Mobile Arena në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Data e meçit

‘Gipsy King’ rikthehet në ring të shtunën, më 14 shtator 2019 (me kohë të atjeshme).

Koha e përballjes

Pritet që Fury të hyjë në ring rreth orës 5:00 të mëngjesit të të dielës (15 shtator) me kohën tonë.

Parashikimi

Tyson Fury konsiderohet favorit për të fituar me nokaut teknik.

Deklaratat

Tyson Fury: Otto Wallin është një boksier i nivelit të lartë botëror dhe është i gjatë, gjë që e duam kur e kemi parasysh se dueli me Deontay Wilder është shumë pranë… Do të jem i fokusuar që ta kryej punën, sepse rimeçi duhet të ndodhë”.

Otto Wallin: “Kam bërë shumë sakrifica që të arrij në këtë pikë dhe jam shumë i gëzuar që po ia vlen. E di se nuk jam favorit në këtë meç, por jam i gatshëm për mundësinë dhe do ta rrëmbej me të dy duart. Kushdo mund të mposhtet, sidomos në kategorinë e peshave të rënda”.

Duelet tjera të asaj mbrëmjeje

Emanuel Navarrete vs Juan Miguel Elorde – titulli WBO, pesha super shumë të lehta
Jose Pedraza vs Jose Zepeda – kategoria e peshave të lehta
Isaac Lowe vs Ruben Garcia Hernandez – kategoria e peshave shumë të lehta
Felix Valera vs Vyascheslav Shabranskyy – kategoria e peshave të lehta
Carlos Cuadras vs Jose Maria Cardenas – kategoria e peshave super të kehta
Gabriel Flores Jr vs Miguel Angel Perez Aispuro – kategoria e peshave të lehta
Isidro Ochoa vs Iskander Kharsan – kategoria e peshave super shumë të lehta
Guido Vianello vs Cassius Anderson – kategoria e peshave të rënda
Abram Martinez vs Kevin Johnson – kategoria e peshave të rënda

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *