KM Uskana me plot suksese në Prilep
February 5, 2019
0 comments
Share

KM Uskana me plot suksese në Prilep

Gjatë fundjavës në Prilep u zhvillua kampionati zgjedhor për senior dhe kadet në mundje ku suksese të veçanta ka fituar KM Uskana nga Kërçova ku te kadetët u pozicionuan në vendin e dytë sipas suksesit të treguar kurse tek seniorët në të pestin.

Ky rezultat erdhi pasi fituan 6 medalje, ku prej tyre 2 vende të para, 2 të dyta dhe dy të tretë.

Meritë normal kanë trajneri dhe krytari i klubit Fatmir Azizi që ka punuar me mundësit si dhe trajneri kondicional Valdet Bajrami që kohën e fundit ka punuar shumë me mundësit në mënyrë profesionale. Cekim se ky i fundit ka qen edhe trajner profesional vite me radhë në Crosfite të ndryshme në Zvicër. Cekim se ai ka qen dikur edhe boksier i suksesshëm.

Arri:

Aqif Azizi (60kg – kadet)

Armend Ristemi (110kg –kadet)

Argjend

Agon Selimi (92kg – kadet)

Orhan Imeri (125kg-senior)

Bronz

Sunail Suki Alimi (97kg – senior)

Ehad Araposki (60kg – kadet)

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *