KM Liria me tre kampionë shtetëror për senior dhe një për kadet
February 19, 2018
0 comments
Share

KM Liria me tre kampionë shtetëror për senior dhe një për kadet

Gjate fundjaves, ne qytetin e Shtipit u organizua Kampionati Zgjedhor per senior dhe kadet, me ç’rast i njejti ishte bindshem me masivi i viteve te fundit, pasi ne te dyja grupmoshat morren pjese 153 mundes.

Klubi i mundjes Liria vazhdoi dominimin te senioret, duke rrembyer edhe njehere titullin e kampionit ekipor, pasi ishte bindes me 45 pike, plote 20 me shume se i dyti, Ballkaneci.

Sa i perket garave individuale, nga klubi yne dolen tre kampion te senioret, edhe ate Minir Rexhepi (57 kg), Riad Rexhepi (65 kg) si dhe Raif Kamberi (70 kg).

Ne poziten e dyte u ndalen tre mundes tane dhe ata ishin: Fati Vejseli (61 kg), Ome Sejfullau (74 kg) si dhe Ramazan Bakija (97 kg), nderkohe qe te tretet u rradhiten plote tete mundes tane, edhe ate Halit Osmani (57 kg), Elmedin Sejfullau (61 kg), Orhan Xhaferi dhe Furkan Jaja (65 kg), Beslim Murtezani (74 kg), Fuat Qaili (79 kg), si dhe Stole Eftimov e Uvejs Fejzullau (97 kg).

Duhet cekur qe te gjithe mundesit tane dhane maksimumin e tyre sot dhe te gjithe meritojne levdata per paraqitjet mese dinjitoze ne çdo sekonde, minute e lufte.

Ne krahasim me senioret, ne konkurencen e kadeteve, klubi yne nuk regjistroi edhe aq rezultate te mire, ndersa ne konkurencen ekipore u ndal ne poziten e trete dhe kishte nje vend te pare, dy te dyta dhe tre te katerta.

Kampion i Maqedonise per here te pare te kadetet u shpall Besir Alili (41-45 kg). Te dytet ishin Rexhep Pocesta (48 kg) dhe Valon Bajrami (55 kg), ndersa ne vendin e trete u ndalen: Muhamed Feruku (48 kg), Harbin Sinani (51 kg), Elvedin Feta (60 kg) dhe Sakip Memedi (80 kg).

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *