KM Liria me shtate medalje ne Prilep
April 23, 2017
0 comments
Share

KM Liria me shtate medalje ne Prilep

Ne qytetin e Prilepit u mbajt turneu memorial ne mundje “Ljupco Crvenkovski – Crvenio”, i zhvilluar ne kategorine e femijeve, kadeteve dhe te rinjeve, me ç’rast nga i njejti, nuk munguan medaljet dhe sukseset per perfaqesuesit e klubit tone.

Ne fund te garave, tubuam gjithsej shtate medalje, tri prej tyre te arta, nje te argjendt dhe tri te bronzta.

Te arte, ne kategorine e junioreve ishin: Minir Rexhepi (57 kg), Shaip Brava (65 kg) si dhe Riad Rexhepi, ndersa Orhan Xhaferi ishte i bronzte ne 74 kg.

Nderkohe, medaljet e bronta erdhen te femijet, edhe ate permes Omer Jusufit dhe Liman Selimit ne kategorine deri me 32 kg, si dhe Omer Omer jusufi liman selimi 32 kg 3 ven tudit ne kategorine deri me 35 kg.

Pas kesaj, klubin e Lirise e pret paraqitje e re, tani ne Kosove, ne qytetin e Hanit te Elezit, ku do te zhvillohet turneu i pare memorial “Feriz Guri”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *