KM LIRIA me pesë medalje nga turneu ‘Mentaz Allajbegu’
May 27, 2017
0 comments
Share

KM LIRIA me pesë medalje nga turneu ‘Mentaz Allajbegu’

Gjate dites se djeshme, ne qytetin e Prizrenit, u mbajt edicioni i trete i turneut memorial per te rinj ‘Mentaz Allajbegu’, ne te cilin morren pjese mundes nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia.

KM Liria ne kete turnir u paraqit me gjashte mundes, ku arriti te fitoj pese medalje, me ç’rast i arte ishte Rijad Rexhepi (66 kg), te argjendte Halit Osmani (55 kg) dhe Basri Jusufi (74 kg), ndersa te bronzte Minir Rexhepi (55 kg) dhe Orhan Xhaferi (74 kg).

Ne fund te garave, nga ana e organizatorit, Rijad Rexhepi u shpall mundes me i mire i huaj.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *