KM LIRIA me dy medalje ne Bratisllave te Sllovakise
June 18, 2017
0 comments
Share

KM LIRIA me dy medalje ne Bratisllave te Sllovakise

Gjate dites se shtune, ne Bratisllave te Sllovakise, eshte mbajtur edicioni i trete i turneut memorial ne mundje stil te lire, “Jozes Svoboda”, ku mes dhjete shteteve pjesemarese, garoi edhe klubi i mundjes Liria, i prire nga nenkryetari Amet Ademi, legjenda e mundjes Shaban Sejdiu dhe trajneri Bujamin Ebipi.

Klubi shkupjan ne kete turnir u perfaqesua me gjithsej gjashte mundes, edhe ate: Mijir Rexhepi, Elmedin Sejfullau, Riad Rexhepi, Fati Vejseli, Raif Kamberi dhe Fati Qaili.

Ne fund te garave, arriten te arkivojne dy medalje, me ç’rast Minir Rexhepi ishte i arte ne kategorine deri me 57 kg, ndersa Elmedin Sejfullau fitoj te argjendten ne kategorine deri me 61 kg.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *