KM LIRIA me dominim te plote, shpallet kampione e Maqedonise per te rinj
June 25, 2018
0 comments
Share

KM LIRIA me dominim te plote, shpallet kampione e Maqedonise per te rinj

Ne Shkup ne organizim teknik te klubit te mundjes Liria, u organizua Kampionati Shteteror i Maqedonise ne mundje per te rinj, ku klubi yne e vazhdoi dominimin e plote, duke rrembyer ne menyre bindese edhe nje titull. Ne fund te garave, KM Liria grumbulloi 49 pike, duke triumfuar para Ballkanecit me 19 dhe Tefejuzit me 15 pike.

Sa i perket garave individuale, klubi i Lirise kishte plote gjashte kampion, nga dhjete kategori te mundshme, me ç’rast kampion u shpallen:

Elmedin Sejdullau (61 kg),
Fati Vejseli (65 kg),
Riad Rexhepi (70 kg),
Omer Sejfullau (74 kg),
Astrit Ismaili (79 kg) dhe
Uvejs Fejzullau (92 kg).

Medalje te argjendta fituan:

Halid Osmani (57 kg),
Shaip Brava (70 kg) dhe
Stole Eftimov (86 kg),

Ndersa me medalje te bronzte u kurorezuan:

Minir Rexhepi (57 kg),
Ruzhdi Elezi (70 kg) dhe
Orhan Xhaferi (74 kg).

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *