KM Liria e suksesshme ne turneun ne Shkup
May 13, 2017
0 comments
Share

KM Liria e suksesshme ne turneun ne Shkup

Sot ne Shkup, ne organizim te klubit te mundjes “Bezbednost”, u mbajt edicioni i dyte i turneut te grupmoshave te reja per meshkuj dhe femra, qe perkon me diten e Europes ‘9 Maj’.

Ne te njejtin, klubi i mundjes Liria morri pjese me kater mundes te ri, ku te gjithe arriten te fitojne medalje.

Omer Memedi ishte i arte ne kategorine deri me 32 kg, ku i argjendte ishte Omer Jusufi.

Nderkohe, edhe dy medalje tjera te argjendta per klubin  i fituan, Leutrim Lumjani ne kategorine deri me 35 kg, si dhe Rexhep Pocesta ne ate deri me 54 kg. Ndryshe, aktivitetin ne fjale nga afer e ka shikuar edhe Kryetarin e Federates se Maqedonise, Betim Vrenezi dhe shume mbeshtetes nder ta edhe Qyteti i Shkupit ku edhe iu nda plaket mirenjohje perfaqesuesit te ketij instutucioni nga sporti, Avdyl Salihu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *