Klubi i boksit ‘Çair’ shenon histori. KAMPION NE DY KONKURENCAT
December 17, 2017
0 comments
Share

Klubi i boksit ‘Çair’ shenon histori. KAMPION NE DY KONKURENCAT

Sot në Shtip u zhvillua java e fundit e kampionatit të Maaqedonisë në boks në Ligën e parë dhe në Ligën e të rinjve. Klubi i boksit “Cair” nga Shkupi është shpallur kampion i Maqedonisë më boks në ligën e parë dhe në ligën për të rinj. “Po dridhet Shtipi. Klubi i Boksit ‘Çair’, Kampion në dy ligat: ligën e parë dhe ligën për të rinj”, ka shkruar trajneri i klubit, Faton Salihu në profilin e tij në facebook, duke bashkaur edhe ca foto. Kampioni i ri nga federata e boksit të Maqedonisë do të shpërblehet me 40 mijë denar, i dyti me 30 mijë denar dhe i tret me 20 mijë denar. Ndërsa, kampioni në Ligën e juniorëve do të shpërblehet me 30 mijë denar, nënkampioni me 20 mijë dhe vendi i tretë me 10 mijë denar.

Ky sukses është historik për KB Çair pasi në kampionaitn e parë ia dolën që të ngadhënjejnë në të dyja konkurrencat.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *