KK Uraniku tashmë edhe në arenën Botërore
October 5, 2017
0 comments
Share

KK Uraniku tashmë edhe në arenën Botërore

Ardit Marku i KK Uraniku nga Dibra sot do të udhëtoj drejt Austrisë ku gjatë vikendin do të paraqitet ne Karate1 Seria A – Salzburg 2017. Ai do të mbroj ngjyrat e Maqedonisë dhe për këtë janë shumë të gwzuar klubi ku stërvit.

“Shpresojmë ne rezultat te mire qe ne te ardhmen ti jep mundesi te jetë pjesëmarrës ne lojërat Olimpike. Dibra ka dhe do te ketë sportiste te niveleve me te larta”, thonë nga stafi i këtij klubi.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *