KK Shkupi me 12 medalje
April 25, 2017
0 comments
Share

KK Shkupi me 12 medalje

Njëri prej klubeve që ka qen e suksesshme në Kerçova Open ishte edhe KK Shkupi që arriti të fitoj 12 medalje. Argjend fituan: Kata ekipore vajza 12/13 vjet, Hasan Bajrami, Altin Sejdiu, Nafije Bajrami dhe Rida Jakupi,  kurse bronz morën: Kata ekipore vajza 8/9vjet, Eulona Ajdini dhe Dina Aliu, Bleron Xhelili, Aida Ajdini, Djellza Bajrami dhe Altin Terziu.

“Vlen të theksohet dy finale në kumite i humbëm me Hantej ku fituesi zgjidhet me vendim gjyqësor qe nuk shkoi ne favor tonin, por ky rezultat na jep shpresë për një ngritje me të madhe ne garat e radhës”, tha trajneri i klubit, Sabri Ramadani.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *