KK Rinia me 7 medalje nga “Solidarnost Open”
May 15, 2017
0 comments
Share

KK Rinia me 7 medalje nga “Solidarnost Open”

Të dielën, në lagjen Maxhari në Shkup u mbajt gara ndërkombëtare në karate “Solidatnost Open”, në të cilën KK Rinia nga Mateci i komunës së Likovës arriti këto rezultate:

1.Fisnik Shaqiri, -35kg, vendi i parë.
2.Nejazi Bakiji, kadet -57kg, vendi dytë.
3.Nejazi Hamidi, kadet -52kg, vendi dytë.
4.Fitim Ismaili, kadet +70kg, vendi dytë.
5.Muhamed Memeti, junior -76kg, vendi dytë.
6.Kudret Ferizi, kadet -70kg, vendi tretë.
7.Irfan Ismaili, kadet +70kg, vendi tretë.

“Ishte një paraqitje e shkëlqyeshme e garuesve tanë, ndonëse Arsim Abdullai, Shuajb Ramadani dhe Omer Musliji mbetën pa plasman. Shpresojmë që herëve të tjera të korrin suksese. I falënderojmë të gjitha ata që na mbështetën”, tha trajneri Seful Osmani.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *