KK Kushtrimi në “Nikon Open”
March 15, 2019
0 comments
Share

KK Kushtrimi në “Nikon Open”

Te shtunen 16.03.2019 ne Sofje te Bullgarise zhvillohet turneu nderkombetar “NIKON OPEN 2019” ku marin pjese rreth 1000 sportiste nga mbi 20 shtet.

Pjese e ketij eventi do jet edhe Klubi i Karatese “Kushtrimi” nga Hasanegu i Shkupit. “Klubi jone mer pjese me 4 sportiste: Medin Dema paraqitet ne Disciplinen KATA kadet, Rudina Aliu paraqitet ne KUMITE Kadete, Azra Adullahu ne KUMITE Juniore si dhe Emir Ramadani ne KUMITE -U14.
Garuesit e klubit tone me dinjitet do e prezetojne Hasanbegun dhe i urojme qe te a gezojne me medalje. Falenderojme publikisht afaristet qe ndihmuan klubin ne kete udhtim z. Rahman Ajeti, z. Berat Veseli, z. Qenan Bajrami si dhe “Ali Market””, thote trajneri i klubit IRFAN ALIU.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *