KK “Kushtrimi me tre medalje nga Istogu, Rudina Aliu sërish kampione
May 5, 2021
0 comments
Share

KK “Kushtrimi me tre medalje nga Istogu, Rudina Aliu sërish kampione

Gjatë fundjavës ne Istog u zhvillua turneu memorial “mësuesi Mustafa Blakaj” ku morën pjesë rreth 300 karatesti nga rajoni. Pas nje kohe te gjatë per shkak të pandemise Klubi i karatesë Kushtrimi mori pjesë ne kete turne me 3 sportistë dhe rrëmbeu 3 medalje.
Ne tatami shkëlqeu Rudina Aliu e cila garoi ne kategorinë kumite Juniore -53 kg dhe doli e artë, Medin Dema tek seniorët ne Kata ishte i argjent, kurse Rexhep Rushiti në -57 kg doli i bronztë.
Trajnerit Irfan Aliu i u nda mirnjahje nga organizatori i turneut.
Organizimi ishte në nivel te lartë me gjitha masat anti kovid.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *