KK “Kushtrimi” me dy kampiona nga “Tetova Open”
September 18, 2017
0 comments
Share

KK “Kushtrimi” me dy kampiona nga “Tetova Open”

Të dielën, në Tetovë është zhvilluar turneu në karate “Tetova Open 2017”, e në të cilin klubi i karates “Kushtrimi” nga Hasanbegu i Shkupit mori pjesë me tre garues, ndërsa arriti të fitoj 2 medalje të arta në disiplinin kumite.

Medaljet e arta i fituan: Pashtrik Avdiu në kumite (viti 2007, -30) dhe Emir Ramadani po në kumite (viti 2006, -40 kg).

Ndërkohë, talenti Medin Dema, edhe pse në disiplinën kata nuk fitoi medalje, me paraqitjen e tij dëshmoi se është një karatesit mjaftë premtues

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *