KK Kushtrimi fiton 9 medalje në “Solidarnost Open”
May 14, 2018
0 comments
Share

KK Kushtrimi fiton 9 medalje në “Solidarnost Open”

Gjatë fundjavës ne Shkup u mbajt turneu nderkombetar “Soldarnost open 2018” ku moren pjese rreth 500 garuez nga 3 shtete ballkanike.

Ne kete event mori pjese edhe klubi i karatese Kushtrimi nga Hasanbegu i Shkupit dhe arriti te rrembej 9 medalje, prej tyre 4 ari, 1 argjent dhe 4 bronze. Me medalje ari u stolisen: -Elif Abdullahu kata femra 2010 -Emir Ramadani kumite 2006 -47 kg -Hadis Ismaili kumite 2006 -52 kg -Azra Abdullahu kumite juniore -59 kg Me medalje argjent u stolis: -Pashtrik Avdiu kumite -35 kg Me medalje bronzi u stolisen: -Medin Dema Kata Junior -Rudina Aliu Kumite Kadete -54 kg -Jasin Aliu Kumite 2005 -45 kg -Leutrim Ismaili kumite kadet -52 kg. “Duhet theksuar se edhe Samir Saliu si refer ne kete turne kryej detyrin dhe meri lavdata nga organizatori per referimin. Jam i kenaqur nga paraqitja e sportisteve te mi, treguan luftera te bukura dhe ishin ne novel te detyres”, tha trajneri Irfan Aliu.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *