KK “Keiks” pret suksese në Sofje
March 15, 2019
0 comments
Share

KK “Keiks” pret suksese në Sofje

Gjatë fundjavës në Sofje të Bullgarisë do të zhvillohet turneu i fuqishëm në karate “Nikon Open” ku do marrin pjesë mbi 600 garues. Në këtë aktivitet Maqedoninë do ta përfaqësoj edhe KK “Keiks” nga Shkupi me këta garues: Sajra Morina, Mevlud Memedi, Jusra Ademi , Jasin Osmani, Arta Bushi, Jon dhe Janina Dardhishta, Ubejd Durakovic, Beriz Kurtanovic, Anastasija Dimitrova, Angel Mitev, Vekas Kurtanovic, Omer Kurti, Darinn Kuranovic, kurse trajner i tyre është Elvir Kurtanoviç i cili prêt suksese.

Njëra prej garuesve më të mira të klubit Sajra Morina thotë se pak është e lënduar mirëpo do jep maksimumin që të arrij deri tek triumfi.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *