KK “Kastrioti” prezantoj me sukses vlerat kosovare në “Kupën e Artë”
September 25, 2017
0 comments
Share

KK “Kastrioti” prezantoj me sukses vlerat kosovare në “Kupën e Artë”

Klubi i karatesë Kastrioti nga Ferizaji, ka shkëlqyer ë Kupën e Artë në Tetovë, garë e organizuar në përvjetorin e 40-të të Klubit të Karatesë Shkëndija, duke fituar gjithsejtë 15 medalje, prej tyre 3 të arta. 7 argjendi dhe 5 bronze.

Ndryshe, ky klub u nderua edhe me Kupën e klubit më masovik nga Kosova, kurse instruktorëve Gani Mahalla dhe Raif Musa iu ndanë mirënjohje të veçanta nga prof. Besnik Murati për një bashkëpunim të ndërsjell që prej themelimit të KK Shkendija.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *