KK “Kastrioti” pret medalje balkanike nga Alma Loki
May 18, 2017
0 comments
Share

KK “Kastrioti” pret medalje balkanike nga Alma Loki

Karateistja e talentuar e Kastriotit nga Ferizaj do të përfaqësoj Kosoven në Kampionatin Ballkanik në Stamboll për moshen 12 vjeçare në të dy diciplinat KATA&KUMITE.

Pregaditja e saj për këtë sfidë ka rrjedhë intenzivisht me sukses nën përkujdesjen e trajnerëve të Kastriotit të cilët gjithë potencialin e tyre profesional e barten tek ajo gjatë fazës përgaditore.

Prandaj fuqishëm besojnë nga klubi se Alma do të triumfoj në Ballkanik sikurse në çdo garë ku ajo performon diciplinë dhe përkushtim maksimal.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *