KK Forca sërish i suksesshëm
October 9, 2017
0 comments
Share

KK Forca sërish i suksesshëm

Gjatë fundjavës në Strugë u mbajt turneu ndërkombëtar “Struga Open 2017” ku pjesëmarrës ishin 5 shtete ( Maqedonia , Kosova , Shqipëria, Mali Zi dhe Austrija). Klubi i karatesë  FORCA kësaj radhe grumbulloji 33 medalje nga të cilat 11 Ari, 9 Argjendtë, dhe 13 Bronze, çka arriti të shpallet ndër klubet kampion i turneut “Struga Open” dhe u shpall klubi më masovik i turneut. “Ne ketë aktivitet “Struga Open 2017” ekipi u vlerësua për arritjet dhe ky ishte një nder sukseset por qe nuk ka te mbaruar puna dhe arritjet tona dhe vazhdojmë ne aktivitetin e rradhes në Trofen e Beogradit. Një faleminderim të perzemër të gjithve perkrahsit tane te dashur te ekipit Karate Club Forca”, tha trajneri Muharem Imeri.

Me Vëndet e Para u dekuruan:

Jelda Imeri 2008 kata niveli i dytë

Dhurata Memeti 2008 kata niveli i parë

Fjola Mjaku 2007 kumite +40kg

Sajra Morina Junior +59 kg.

Verona Ajdini juniore -48 kg.

Jusra Ademi 2004 kumite +49 kg

Jeton Ramadani 2008 kata niveli 1

Amar Halimi 2007 kata niveli 1

Ekipore Femra & Meshkuj

Jelda Imeri & Dhurata Memeti & Jeton Ramadani

Amar Halimi & Jelda Imeri & Jeton Ramadani

Lum Pacolli & Rigon Ademi & Amar Halimi.

 

Me vendet e Dyta u dekuruan:

Seid Azizi 2006 kumite kata niveli i parë

Vegim Azemi 2010 kata

Arta Bushi kata 2005 niveli i dytë dhe kumite +45 kg

Endrit Ganiu 2009 kata niveli i parë

Mevlud Memedi junior -76 kg

Kushtrim Shaqiri 2009 kata niveli i dytë

Ekipore Djem

Vigan Azemi & Fadil Imeri & Veron Azemi.

 

Me Vendet e Treta u dekuruan:

 

Fadil Imeri 2010/11 kata

Jusra Ademi kata

Rigon Ademi kata niveli i parë

Vigan Azemi 2009 kata niveli i parë

Anisa Dauti 2006 +40 kg.

Flamur Zekiri 2006 -50 kg. kata niveli i par

Rrap Hoxha 2007 kumite -35 kg.

Devleta Shabani kumite + 54 kg

Xhevrije Selimi kumite – 45 kg. kata niveli i parë

Seid Azizi 2006 kumite -45 kg.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *