KK Forca 9 medalje nga Serbia
April 15, 2017
0 comments
Share

KK Forca 9 medalje nga Serbia

Gjatë fundjavës në Caçak te Serbisë u zhvillua turneu ndërkombëtar Golden Belt ku mori pjesë edhe KK Forca nga Shkupi. Klubi shkupjan u paraqit me gjashtë garues ku edhe fitoj 9 medalje ku prej tyre tre ishin ari, 5 argjend dhe 1 bronzi. Vendin e parë e fituan: Jelda Imeri 2008 kata, Marija Bunteska 2006 kata dhe Jusra Ademi 2004 kumite -49 kg.

Vendin e dytë e morën Arta Bushi 2005 kata & kumite -45 kg, Marija Bunteska kumite -44 kg, Jusra Ademi 2004 kata dhe Jasin Osmani 2004 kata dhe kumite +55 kg.

Cekim se paraqitje të mirë kësaj radhe ka pasur ish kampionia e Ballkanit, Jusra Ademi, talentja e vogël Jelda Imeri si dhe Marija, kurse e pafat ishte Arta Bushi e cila ishte shumë pranë arrit. Trajneri Muharem Imeri  në fund u shpreh i kënaqur me suksesin e arritur.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *