KK ”Fati” në Umag të Kroacisë
July 4, 2019
0 comments
Share

KK ”Fati” në Umag të Kroacisë

Klubi i karatesë “Fati” nga Tetova nga datat 4-7 korrik të vitit 2019 do të marrë pjesë në kupën Botës në karate për të rinj, që do të mbahet në qytetin turistik Umag të Kroacisë.

Tetoven dhe klubin e karatesë “Fati” nga Tetova do ta përfaqësojnë këta garues:

1. Doan Osmani, kampioni aktual evropian për U 21, -75 kg;
2. Vjollca Gafuri, U21, -61kg;
3. Bukurije Selimi, junior, -48 kg;
4. Driton Halimi, junior, -61kg;
5. Muhamed Selimi, kadet, -63kg.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *