KK “Drini” shkëlqeu edhe në Shkup
May 14, 2018
0 comments
Share

KK “Drini” shkëlqeu edhe në Shkup

Ditën e diel (13.05.2018) në Shkup u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate “Solidarnost Open 2018”. Në këtë turne morën pjesë mbi 400 sportistë nga Maqedonia, Malibi zi dhe Serbia.
Klubi i Karatesë “Drini” u praqit me shtatë sportistë në diciplinën kumite dhe arriti të fitoj po shtatë medalje, nga të cilat 3 medalje ari, 2 medalje argjenti dhe 2 medalje bronzi.
Me medalje ari u stolisën:
Sara Sinani(2006) -45kg
Velerda Seferi(2006) -50kg dhe
Hamza Zylali(2005) +55kg
Me medalje te argjentë u stolisën:
Gresa Mustafai(2006) +50kg dhe
Loriana Ramo (kadete) -54kg
Me medalje të bronztë u stolisën:
Muhamed Sinani(2006) +55kg dhe
Zana Xheladini(kadete) +54kg
Klubin e Karatesë “Drini” këtë jave e presin edhe dy aktivitete të tjera, një në Lushnjë dhe aktiviteti tjeter ne Prizren!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *