KK “Drini” shkëlqen edhe në Podujevë
June 18, 2018
0 comments
Share

KK “Drini” shkëlqen edhe në Podujevë

Gjate fundjaves  në Podujevë të Kosovës u zhvillua Turneu memorial për nder të dy dëshmorëve “Rrahim Curri & Behar Begolli” dhe “Ditës së çlirimit të Podujevës”.

Në këtë aktivitet morën pjesë 37 klube me rreth 300 sportistë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi.
Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga edhe këtë radhë ishte pjesëmarrës për të respektuar dhe nderuar Dëshmorët, ata të cilë sakrifikuan jetët e tyre, për lirinë e vendit tonë.
Klubi jonë u paraqit me nëntë sportistë në diciplinën kumite (luftë sportive) duke u stolisur po me aq medalje, nga të cilat: tre ari, dy të argjend dhe katër te bronzta.

 

“Ky ishte edhe aktiviteti i fundit për këtë sezon. Ishte një sezon me shumë aktivitete dhe njëri nga sezonet më të suksesshëm të Klubit tonë, si në arenën Kombëtare ashtu edhe në atë Ndërkombëtare, duke i sjellur qytetit tonë me qindra medalje nga të gjitha këto aktivitete.
Dua ti uroj dhe ti faleminderoj të gjithë sportistët për sukseset e arritura, për diciplinën dhe punën e tyre të shkēlqyer. Gjithashtu një faleminderim të veçantë për të gjithë prindërit e sportistēve tanë, të cilët me vet financim kanë mbuluar të gjitha aktivitetet ku ne jemi pjesëmarrës”, tha trajneri i klubit, Alim Hajredini.

Me medalje ari u stolisën:
Pasho Mustafai – i artë
Hamza Zylali – i artë
Ilira Xheladini – e artë

Medalje të argjendë u stolisën:
Sara Sinani – e argjendë
Velerda Seferi – e argjendë

Me medalje të bronztë u stolisën:
Kastriot Mali – i bronztë
Loriana Ramo – e bronztë
Muhamed Sinani – i bronztë dhe
Zana Xheladini – e bronztë!

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *