KK “Drini” nxjerr një kampione dhe një bronz
May 29, 2017
0 comments
Share

KK “Drini” nxjerr një kampione dhe një bronz

Të dielën në Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në Karate për kadet, junior e U21. Njëri prej klubeve që pati suksese për të përshëndetur ishte edhe KK Drini nga Struga e cila nxori nje kampione, Ilira Xheladini (juniore, -48kg), kurse i treta ishte Loriana Ramo (kadete, -47kg).

Trajneri i klubit strugan, Alim Hajedini u shpreh i kënaqur me sukseset dhe shpreson se kështu garueset e tija do vazhdojnë edhe në play-off kur edhe vendoset për udhëtarët për kampionatin botëror në Tenerife të Spanjës.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *