KK Arena me katër medlaje nga Kamza Open
May 2, 2017
0 comments
Share

KK Arena me katër medlaje nga Kamza Open

Gjatë fundjavës u zhvillua Turneun Ndërkombtarë “Kamza Oppen 2017”. Ne kete aktivitet morren pjese 41 klube me 470 Garues ne Lufta dhe Kata nga 5 shtete: Kosova, Greqia,Mali i Zi, Maqedonia dhe Shqiperia.

Njëri prej klubeve që ka pasur suksese ishte edhe KK Arena nga Peja i cili fitoi katër medalje (një të artë dhe tri të bronzëta). Ndryshe, klubi Arena ishte i vetmi që përfaqësoi qytetin e Pejës me Katër garues ne ketë turne. Ku Tre nga ta përfaqesuan Klubin “Arena”, kurse Kampionja e klubit tonë morri pjesë si e perzgjedhur nga Seleksionuesit për ta përfaqësuar Federatën e Karatesë së Kosovës. Stafi teknik i këtij klubi, falënderon nikoqirin Prof.Luftar Kurti për organizim të mrekullueshëm dhe mikpritje vëllazërore. (A.R.)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *