Kjo goditje e anuloi luftën për titull bote
September 2, 2019
0 comments
Share

Kjo goditje e anuloi luftën për titull bote

Meçi për titullin e botës në kategorinë e lehtë në versionin WBC ndërmjet mbajtësit të titullit Charlie Edwards dhe sfiduesit Julio Cesar Martinez, përfundoi me anulim – no contest, për shkak të një goditjeje kundërthënëse, që i dha fund duelit.

Edaërds pësoi disa godtije të njëpasnjëshme, u rrëzua dhe gjyqtari filloi numërimin, madje edhe e përfundoi meçin si nokaut për Martinezin, shkruan Insporti.

 Por gjyqtarët jashtë ringut, vendosën pas shikimit të xhirimit të përsëritur, që për shkak të një goditjeje në brinjë, derisa Edwards ishte i rrëzuar, ta anulojnë meçin dhe kështu Edwards e mban brezin që i takon kampionit në WBC.

Vendimi shkaktoi shumë kundërthënie dhe rreth tij vazhdojnë polemikat në rrjete sociale, kurse Insporti ju sjell pamjet nga meçi dhe ndërprerja.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *