Kjo është përgjigja përfundimtare e mjekëve turq për Aziz Salihun
May 7, 2017
0 comments
Share

Kjo është përgjigja përfundimtare e mjekëve turq për Aziz Salihun

Aziz Salihu me mjekun turk

Ish-boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu, rikthehet në kryeqytetin e Kosovës. Ai bëri analizat e fundit në njërën nga spitalet e Stambollit në Turqi. ‘Zizi’ tregon se çfarë i thanë mjekët në kontrollet e fundit. “Mjekët turq me thanë se je shumë mirë dhe tash mund të stërvitesh, të punosh pa problem dhe po e presë edhe një vend pune në Federatën e Boksit që të kontribuoi për të mirën e boksit”, ka thënë Salihu.

Falë Zotit dhe këtij doktori i cili ishte më shume se mjek për mua, shëndeti im po shkon në përmirësim e sipër. Faleminderit te gjithëve që kanë ndikuar dhe ndihmuar në shërimin tim”, shkruan fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *