Kjo është data e rimeçit mes Wilder dhe Ortiz
July 18, 2019
0 comments
Share

Kjo është data e rimeçit mes Wilder dhe Ortiz

Deontay Wilder dhe Luis Ortiz do të organizojnë një rimeç më 9 nëntor.

Deri më tani, ka dy vende ku supozohet të organizohet një luftë e dytë mes këtyre dy boksierëve.

Në ditët në vijim, ku edhe do të nënshkruhet zyrtarisht kontrata, do të mësohet edhe vendi i organizimit të këtij meçi, mes Los Anxhelos dhe Las Vegas.

Ky meç ishte planifikuar për datën 28 shtator, por që është shtyrë për 8 nëntor.Kujtojmë se këta dy boksierë kanë pasur një meç në muajin mars, i cili ishte fituar nga Deonty Wilder.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *