Kikboksieri nga Gostivari, Besnik Bexheti lufton për titull ISKA
October 6, 2017
0 comments
Share

Kikboksieri nga Gostivari, Besnik Bexheti lufton për titull ISKA

Kikboksieri i njohur shqiptar që me prejardhje është nga Gostivari por që jeton dhe ushtron në Gjermani, Besnik Bexheti, më 04.11.2017 do të ndeshet për titull ISKA të botës kurse kudnërshtar I tij do jetë spanjolli, Ilker Valderrama (60KG, k1) .

“E njoh kundërshtarin tim, pak është më I nalt se unë por unë jam mësuar me kësi lloj gjatësie dhe unë po bëj ushtrime special që të përgatitem sa më mirë për këtë bellafaqim që besoj shume se do ta fitoj”, tha Besnik Bexheti. Ndryshe, djaloshi nga Gostivari, stërvit këtë sport qe katër vite dhe është kampion i Evropës, si dhe 4 herë kampion i Gjermanisë di dhe 1 herë i Zvicrës. Ai poashtu ka edhe 70 ndeshje në amatorizëm.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *