Khabib takon Putin, ja fjalët e presidentit rus
September 13, 2019
0 comments
Share

Khabib takon Putin, ja fjalët e presidentit rus

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka thurur elozhe Khabib Nurmagomedov pasi luftëtari mposhti Dustin Poitier në UFC 242 duke mbrojtur titullin e peshës së lehtë.

Putin është takuar me Nurmagomedov dhe babain e tij në Rusi dhe tha se kishte parë drejtpërdrejt ndeshjen e tij. Në komente e raportuara nga agjencitë e lajmeve, Putin I ka thënë babait Abdulmanap “ Duta t’ju uroj për fitoren e djalit tuaj. Një luftar i denjtë. Një luftar I fortë”.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *