Këta ishin shqiptarët e fundit në reprezentacionin e ish-Jugosllavisë
July 22, 2017
0 comments
Share

Këta ishin shqiptarët e fundit në reprezentacionin e ish-Jugosllavisë

Kosova me boks ka qenë prej sporteve më të suksesshme në shtetin që nuk ekziston më, Jugosllavia. Prishtina ka qenë pesë herë kampione dhe gjashtë nënkampione e ish-Jugosllavisë. Prishtinën e kishin halë në sy serbët dhe Serbia, sepse nuk mund ta duronin, për faktin se klubi shqiptarë dominonte dhe fitonte në midis Beogradit e kudo në qytetet e Serbisë.

Shqiptarët e fundit në reprezentacionin e ish-Jugosllavisë, para se ky shtet të shpërbehet ishin:  Lah Nimani, trajneri më i mirë i të gjitha kohërave, që edhe sot gjenerata e vjetra flasin me dashuri për të, pastaj boksieri Fatmir Makolli, po ashtu edhe Abedin Lika ka qenë i KBOX Prishtina.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *