Kelmendi falënderojë Zotin për medaljen, jam shumë e lumtur
April 21, 2017
0 comments
Share

Kelmendi falënderojë Zotin për medaljen, jam shumë e lumtur

Xhudistja kosovare arriti që të triumfoi në Varashavë të Polonisë në kampionatin evropian.

Pejania bëri ‘het-trik’ sa i përket medaljeve të arta në kampionatin evropian, pasi suksesi i sotëm ishte i treti në karrierën e saj.

Pas fitores së madhe, ikona e sportit kosovar ka folur për European Judo duke thënë se është shumë e lumtur me medaljen e artë.

Ajo ka treguar se ishte e lënduar, por shkoi gjithçka në favor të saj dhe triumfoi.

“Ishte shumë i rëndësishëm ky triumf, përgatitjet ishin tejet të mira”.

“Fatkeqësisht dy javë më parë u lëndova në shpinë dhe nuk munda të stërvitëm si duhet”.

Ajo ka falënderuar zotin për suksesin e sotëm në Varshavë.

“Falënderojë zotin që sot triumfova dhe mora medaljen e artë edhe pse ndeshjet nuk shkuan ashtu siç kisha planifikuar por në fund mora të artën dhe jam shumë shumë e lumtur”, përfundoi Kelmendi.

Kujtojmë që Majlinda në finale mposhti rivalen ruse, ndërsa me medalje u stolis edhe Nora Gjakova që mori të bronztën.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *