KE: Drilon Syla eliminohet, Sejfullahu pret repasazhin
June 27, 2017
0 comments
Share

KE: Drilon Syla eliminohet, Sejfullahu pret repasazhin

Kampionati evropian për të rinj që ka filluar nga sot në Dortmund të Gjermanisë ka filluar me humbje për mundësit shqiptar. I pari që pësoi në xhiron e parë ishte Elmedin Sejfullahu i cili mbron ngjyrat e Maqedonisë I cili humbi nga reprezentatuesi i Gjeorgjisë, Edemi Bolkvadeze me rezultat 8:0, por ky i fundit për momentin është në gjysmëfinale dhe ka gjasa të mëdha që të futet  në finale, me çka do i jepte edhe një shanse Sejfullahut të lufton në repasazh për bronz. Kurse të gjitha shanset i ka humbur mundësi kosovar, Drilon Syla pasi ai humbi nga Muresan nga Rumonia me 4:2. Por edhe ky humbi më pas nga turku, Engin Cetin me qka edhe përfundoi aventura në këtë kampionat evropian. (ArenaRing)

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *