Kardi Murseli luan me kampionin e Francës e mposht bindshëm
November 14, 2017
0 comments
Share

Kardi Murseli luan me kampionin e Francës e mposht bindshëm

Kikboksieri, Kadri Murseli po vazhdon të bëjë karrierë në Francë duke arritur vetëm fitore, kështu ka qenë edhe në fundjavë kur ai arriti të mposht një kundërshtar të fortë, Samir Lakoiss i cili është edhe kampion i Francës në 81kg dhe shumë me pëvojë sepse deri tani ka 42 ndeshje, prej tyre 38 fitore, 4 humbje – 27 KO.

“Ndeshja ka zgjat tre raunde, ku prej tyre në raundin e parë e pata një shanse të mirë që edhe ta nakautoj kundërshtarin por fuqia e tij nuk lejoj dhe ai vazhdoj përballjen. Edhe në vazhdim unë e kam goditur vazhdimisht dhe në fund bindshëm edhe arrita ta mposhti. Jam I kënaqur më këtë fitore dhe shpresoj kështu të vazhdoj karrirën deri në momentin kur do të më ofrohet mundësia edhe të luftoj për titull”, tha Veseli për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”.

Ndryshe, Murseli me prejardhje është nga Ferizaj dhe ai është i ftuar nga organizatori i ICF – Mustaf Kicaj dhe promotori, Avdyl Salihu që të merr pjesë në evenimentin humanitar që do të zhvillohet në Ferizaj më 29.12.2017. Mbetet të konfirmohet pjesëmarrja e tij në ditët në vazhdim.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *