Kampionia e Evropës u kthye në Kosovë
April 23, 2017
0 comments
Share

Kampionia e Evropës u kthye në Kosovë

Kampionia evropiane, xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg), me ekspeditën e kombëtares së Kosovës, sot në orët e mesditës janë rikthyer në Kosovë.

Kampionia olimpike, Majlinda, e cila mbrojti titullin e Evropës në Varshavë, së bashku me Nora Gjakovën (57 kg), që fitoi medaljen e bronztë, dhe garueset tjera: Akil Gjakova (73 kg), Distria Krasniqi (52 kg), Fjolla Kelmendi (48 kg) e Loriana Kuka (70 kg), me trajnerin Driton Kuka e kryetarin e Federatës së Xhudos së Kosovës, bënë që popullin shqiptar të ndihet krenar me sukseset që arritën në Varshavë të Polonisë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *