Kampioni në mesin e kampionëve, në kampin stërvitor në Mal të Zi
November 9, 2020
0 comments
Share

Kampioni në mesin e kampionëve, në kampin stërvitor në Mal të Zi

Prej 04 deri 08.11.2020 në Podgoricë të Malit të Zi u zhvillua kampi stërvitor në karate ku morën pjesë karateistët nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina dhe Kroacia.

Në këtë kamp stëvitorë mori pjesë kampioni aktual Ballkanik dhe shtetëror Abdurahim Idrizi nga K.K. “Makpetroll” nga Shkupi.

“Në kampin pesëditorë ishin të pranishëm kampioni i botës, Ivan Kvesiq, kampionët Mario Hoxhiq, Nenad Dulloviq, Orges Arifi dhe shumë të tjerë. Ishte një kamp shumë i fortë ku bënim stërvitje dhe sparingje nga tre herë në ditë, dhe kisha nderin të stërvitem me kampion sic janë vëllezërit Kvesiq nga Kroacia. Organizimi ishte shumë i mirë”, deklaroi Abdurrahim Idrizi.
Organizator i këtij kampi stërvitor ishte K.K. ‘Omlladinac’ nga Podgorica.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *