Kampioni i Evropës, Ervis Bici paralajmëron spektakël në Gjirin e Lazit
July 19, 2018
0 comments
Share

Kampioni i Evropës, Ervis Bici paralajmëron spektakël në Gjirin e Lazit

Kampioni i Evropës në Moay Thai, Ervis Bici ka paralajmëruar se më 11 dhe 12 gusht do të organizoj me stafin e tij një eveniment të madh sportiv të grupmoshave të ndryshme dhe e njëjta do të zhvillohet në Gjirin e Lazit afër Tiranës.

Sipas tij garuesit do të ndeshen në MMA, K1, Mundje dhe Mout Thai, kurse është interesante se ndeshjet do të zhvillohen në Det të hapur dhe synimi i këtij spektakli do jetë të frymëzohet rinia shqiptare me sportin. Andaj Bici nga tani bën apel që sa më shumë shqiptar të paraqiten në këtë eveniment sepse do jetë diqka e paparë deri më tani në Shqipëri, transmeton portali për sporte luftarake “ArenaRing”.

 

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *