Kampionati Europian per kadet: Xhaferi nuk ia del ne repasazh
July 26, 2017
0 comments
Share

Kampionati Europian per kadet: Xhaferi nuk ia del ne repasazh

 

Pas humbjes se djeshme ne eliminatoret e kategorise deri me 63 kg, perfaqesuesi i Maqedonisë, Orhan Xhaferi, nuk ia doli as ne garat e repasazhit, ne kauder te Kampionatit Europian per kadet, qe po mbahet ne Sarajeve.

Xhaferi, edhe ne repasazh u takua me mundes shume kualitativ, Giorgi Elbakidze nga Gjeorgjia, nga i cili humbi me dush teknik dhe me kete, u eliminua perfundimisht nga ky Europian.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *