“Kampion bote me rivalë të lehtë, ka frikë të sfidojë më të mirët”
January 10, 2019
0 comments
Share

“Kampion bote me rivalë të lehtë, ka frikë të sfidojë më të mirët”

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion bote në peshën e rëndë në kategorinë WBC, ka thumbuar kampionin tjetër të këtij Divizioni, Anthony Joshua (mban tituj e kategorive WBA, WBO e IBF).

Sipas Wilder, rivali britanik përdor shumë marifete me menaxherin e tij Eddie Hearn duke mos lejuar që përballja mes tyre të zhvillohet. Për këtë arsye Wilder ka preferuar të duelojë ndaj Tyson Fury, sfida mes të cilëve u mbyll në barazim dhe sipas amerikanit arritja e marrëveshjes ishte shumë e lehtë.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *